Ateny

Ateny to niesamowita metropolia, która łączy w sobie nowoczesność z historią. Jako stolica Grecji urzeka bogactwem parków i wzgórz, zabytków oraz ciekawych miejsc. Można tu przyjechać o każdej porze roku, bowiem zawsze coś się dzieje. Wiosną przepięknie kwitną wzgórza, latem można obserwować liczne festiwale, jesienią jak miasto powoli zwalnia, a zimą brać udział w pełnym radości karnawale.

Najbardziej znaną atrakcją miasta jest niewątpliwie Akropol. Kiedyś było to miejsce kultu starożytnych, następnie zaś powstał tu kompleks świątyń, które fascynują po dziś dzień. Całe Ateny zaś można zobaczyć ze wzgórza Likavitos, na którym znajduje się także teatr o tej samej nazwie oraz kaplica Agios Georgios.

Stolica Grecji zachwyca również Świątynią Zeusa Olimpijskiego znajdującej się niemal w centrum miasta oraz słynną Agorą. Dawniej toczyło się tu życie publiczne, obecnie zaś to rynek pełen kwiatów, ruin i drzew w niczym nie przypominający swojej dawnej świetności. By poznać bliżej starożytną Agorę warto udać się do muzeum ulokowanego nieopodal.

Ateny to także Keramikos, nekropolia, w której obecnie znajdują się wykopaliska z drugiej połowy XIX wieku oraz muzeum. Warto również wybrać się na Plac Konstytucji, z którego liczy się wszystkie odległości w Grecji. Obecnie znajduje się tu centrum handlowe z licznymi biurami turystycznymi, bankami czy pocztą.

Stolica Grecji zachwyca również Gmachem Parlamentu – neoklasycystyczną budowlą wzniesioną w XIX wieku. Przed budynkiem znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, który strzegą gwardziści honorowi ubrani w tradycyjne stroje.