Podróż do Grecji

Sposobów, jakimi można się ( z Polski ) dostać do Grecji jest kilka - każdy ma swoje plusy i minusy. W związku z tym, że kraj ten nie jest bardzo oddalony można pojechać tam nawet samochodem!

Jednak podróż własnym autem, może okazać się mało komfortowa. Drogi, które prowadzą do Aten (przez Bałkany) nie należą do najlepiej wykonanych i utrzymywanych. Dodatkowym problemem mogą być południowi kierowcy, którzy nie zawsze stosują się do wszystkich przepisów ruchu drogowego, czasem też w stylu jazdy ujawnia się ich porywczy temperament!


Wyświetl większą mapęNajprostszym sposobem jest podróż samolotem.

Do Aten codziennie odlatują samoloty LOT’u z Warszawy, a w letnim okresie (wakacyjnym) również z innych polskich miast we wszystkie rejony kraju.

Podróż jest bardzo komfortowa i trwa około 2,5 godziny. 

Niezbyt atrakcyjnie prezentuje się możliwość dotarcia do celu koleją, ponieważ ceny tych połączeń osiągają ceny tanich lotów samolotem. A czas takiej wycieczki jest dużo dłuższy - nie dość, że najszybciej do Aten jedzie się z dwiema przesiadkami, to trwa to około 45 godzin!

Równie długa wydaje się podróż autobusem - trasa z pominięciem Jugosławii (co ułatwia logistykę poprzez brak obowiązku posiadania wiz) trwa około 50 godzin.Jeżeli chcemy zaplanować sobie dłuższą wycieczkę, warto skorzystać z kursujących do Grecji promów.


Dość dobre połączenie oferują przewoźnicy z m.in. Wenecji - może więc warto planując urlop obrać wariant wakacji w basenie Morza Śródziemnego w szerszym tego słowa znaczeniu.


Na promach
można też zdecydować się, na tylko cześć podróży (statek zawija do kilku portów po drodze) i spędzić trochę czasu na morskiej podróży…