Pogoda

Grecja znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, a temperatury latem mogą tu się podnosić nawet do 40 stopni Celsjusza. Zima jest tu chłodna i wilgotna, a lato gorące i suche. Na północy kraju klimat posiada także pewne cechy kontynentalne - zimy są chłodniejsze a opadów jest więcej.

To idealne miejsca dla tych, którzy kochają słońce i długie, gorące dni. Krystalicznie czysta woda natomiast ma za zadnie ochłodzić nieco i sprawić, że każdy urlop w tym kraju będzie niezapomniany. Zafascynuje on bowiem zarówno plażowiczów jak i miłośników historii czy sztuki.
 
Do Grecji najlepiej wybrać się w okresie od marca aż do września, bowiem wtedy nie trzeba obawiać się zbytnich opadów, a temperatura jest raczej stabilna, podobnie jak pogoda. Oczywiście najcieplejszych dni można spodziewać się w okresie letnim, choć już od marca słońce Grecji nie opuszcza ani na moment.

W Atenach średnie temperatury wynoszą około 10 stopni w styczniu oraz aż 28 stopni Celsjusza w lipcu, a roczna ilość opadów sięga 40 centymetrów. W Salonikach natomiast, które ulokowane są na północy średnia temperatura w styczniu wynosi – 5 stopni Celsjusza a w lipcu około 26 stopni. Na północy kraju, czyli w górach można także spodziewać się opadów śniegu.

Grecja to niezwykle klimatyczne miasta, pełne cudownej architektury i widoków, plaże, urokliwe miasteczka oraz spokój tak potrzebny by móc w pełni zrelaksować się w czasie urlopu. Wspaniała pogoda dodatkowo zachęca to korzystania z promieni słonecznych oraz wielu atrakcji, które czekają w tej części świata.